تاریخچه تاسیس

نیم قرن خدمت

اکنون ۵۰ سال می گذرد، نیم قرن از زمانی که زنده یاد نمازی طرح این آموزشگاه خیریه بزرگ را در ذهن میریخت و خروجی‌اش را تجسم می کرد

از او اینک «نمازی» به جای مانده است؛ نامی ماندگار در زمینه آموزش در شهر شیراز

آموزشگاه خیریه زنده‌یاد مهدی نمازی در سال ۱۳۵۰ به ثبت رسید و عملیات عمرانی ساختمان‌های آن آغاز شد.

این آموزشگاه در زمینی به وسعت ۵ هکتار در روستای دینکان که امروزه به عنوان منطقه یک شهر شیراز به شمار می‌رود ساخته شد.

ساخت این مجموعه که با الهام از معماری بافت تاریخی شهر شیراز اجرا شد، در سال ۵۸ به پایان رسید.

با وقوع انقلاب اسلامی، بهره‌برداری از آموزشگاه با تاخیری چند ساله روبرو شد اما سرانجام در سال ۱۳۶۱ درهای آموزشگاه به روی جامعه هدف، کودکان و نوجوانانی که از نعمت داشتن پدر محروم هستند، باز شد.

از آن سال، این آموزشگاه بی‌وقفه نسبت به نگهداری و پرورش کودکان و نوجوانان نیازمند حمایت اقدام کرده است.

آموزشگاه نمازی در سال ۱۳۹۸ با بازنگری در چشم‌انداز و ماموریت خود، تصمیم گرفت که افزون بر کودکان و نوجوانان بی‌بهره از حضور پدر، دانش‌آموزان متاثر از آسیب‌های اجتماعی (اعتیاد، طلاق و...) را نیز زیر پوشش بگیرد‌.

اکنون با بیش از نیم‌ قرن تجربه و با در اختیار داشتن نیروهای آموزش‌ دیده و ماهر، این آموزشگاه هم‌و‌غم خود را بر تربیت نسلی گذاشته که بتوانند با عبور از دشواری‌های سرگذشت‌شان، نه تنها زندگی و آینده خود، بلکه سرنوشت نسل‌های آینده را نیز بسازند و شکل دهند.

تاریخچه تاسیس

آموزشگاه شبانه‌روزی خیریه زنده‌یاد مهدی نمازی با شناسایی دانش‌آموزان مستعد، خلاق و علاقه‌مند آنان را بورسیه تحصیلی کرده و امیدوار است در این هدف با همراهی جامعع نیک‌اندیش ایران و شهروندان شیرازی، بار این مسئولیت بزرگ را به سرمنزل مقصود برساند.